Produkt dnia
SIEMENS Acuson NX2 - 2 sondy C i L
SIEMENS Acuson NX2 - 2 sondy C i L
84 900,00 zł
szt.
USG Philips Affiniti 30
USG Philips Affiniti 30
133 499,00 zł
szt.
USG Philips Affiniti 30
USG Philips Affiniti 30
144 920,00 zł
szt.
Ultrasonograf przenośny SonoScape E2
Ultrasonograf przenośny SonoScape E2
39 799,00 zł
szt.
SonoScape P40
SonoScape P40
99 900,00 zł
szt.
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

SIEMENS Acuson NX2 - 2 sondy C i L

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 84 900,00 zł 84900.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4
Producent: SIEMENS
Kod produktu: BEAD-305FF

Opis

Aparat USG Siemens Acuson NX2

System ultrasonograficzny ACUSON NX2 to najnowszej generacji przewoźny system średniej klasy z linii produktów Siemens ACUSON.

Stworzono go od podstaw z wykorzystaniem nowej architektury przetwarzania obrazów.

Charakteryzuje się on nową, lekką i zadziwiająco kompaktową budową, zapewnia zarówno doskonałą jakość obrazów na największym w tej klasie monitorze, jak również usprawnienia przepływu zadań, dzięki nowemu dotykowemu interfejsowi użytkownika Siemens. Dzięki szerokiej gamie aplikacji zaspokajających Państwa codzienne i specjalistyczne potrzeby, ACUSON NX2 jest odpowiednim systemem spełniającym najsurowsze wymagania w zakresie wspólnej obsługi, obrazowania ogólnego i badań położniczo-ginekologicznych szpitali i klinik.

System ACUSON NX2 obsługuje wiele specjalistycznych typów obrazowania. Fabryczne ustawienia obrazowe, zależne od typu badania i stosowanej głowicy zostały starannie zoptymalizowane dla każdej aplikacji, zapewniając spójność, wiarygodność i lepszą wydajność. Wszystkie aplikacje obsługują markery na ciele pacjenta, etykiety tekstowe i tabele opisów/komentarzy. Wybrane aplikacje obsługują dostosowywane do indywidualnych potrzeb arkusze robocze i sprawozdania.

TRYBY PRACY:

 • 2D,
 • obrazowanie 2D w trybie podstawowym,
 • harmoniczne obrazowanie tkanek (THI) z techniką inwersji fazy,
 • harmoniczne obrazowanie tkanek (THI) z techniką filtracji,
 • naprzemienne THI,
 • doppler kolorowy,
 • kolorowy Doppler z analizą prędkości,
 • doppler mocy,
 • tryb kierunkowego Dopplera mocy,
 • spektralny tryb dopplerowski,
 • doppler fali impulsowej,
 • sterowana funkcja Dopplera fali ciągłej (SCW – Steerable continous wave),
 • tryby Duplex i Triplex,
 • tryb M.

 

OPCJE POPRAWIAJĄCE JAKOŚĆ OBRAZOWANIA:

Technika dynamicznego poprawiania kontrastu TCE -Technika Dynamic TCE, to zaawansowana technika postprocessingu służącą do redukcji artefaktów. Jest ona kompatybilna z innymi zaawansowanymi systemami obrazowania, takimi jak Advanced SieClear compounding, THI i TGO • Może być stosowane we wszystkich głównych i pomocniczych typach badań • Dostępne są 3 poziomy: niski, średni i wysoki.

Optymalizacja skali szarości tkanek (TGO) - technika optymalizacji skali szarości tkanek TGO to jednoprzyciskowa optymalizacja parametrów obrazowania. Automatycznie dopasowuje jasność obrazu do tkanki poddawanej badaniu i wyrównuje całkowite wzmocnienie obrazu. Ponadto automatycznie dostosowuje skalę, poziom bazowy i wzmocnienie w trybie Dopplera Progi definiowane przez użytkownika pozwalają na ustawienie różnych preferencji. Odnośnie wzmocnienia i różnych warunków oświetlenia pomieszczenia. Technika TGO poprawia spójność i jakość obrazowania ultrasonograficznego, w celu zwiększenia wydajności, poprzez zlikwidowanie czasochłonnych i wykonywanych przez operatora ręcznych regulacji. Technika TGO dostępna jest w przypadku każdej głowicy i dla każdego typu badania, dla każdej częstotliwości obrazowania, łącznie z trybem THI.

SieClear Compounding - opcja łączenia SieClear wykorzystuje widoki wzdłuż wielu linii zwiększając rozdzielczość kontrastu i poprawiając rozróżnialność tkanek niskokontrastowych zmian poprzez redukowanie artefaktów obrazu. Obraz granic i miejsc styku tkanek jest ostrzejszy i ma większa ciągłość. Technika łączenia obrazów SieClear compounding dostępna jest w trybie THI i jest kompatybilna z innymi zaawansowanymi opcjami obrazowania, łącznie z obrazowaniem SieScape, techniką TGO, i techniką wzmocnienia obrazu naczyń Clarify. Łączenie przestrzenne Advanced SieClear. Funkcja ta pozwala tworzyć obrazy o wyjątkowej jakości dzięki wykorzystaniu dwóch odrębnych technik: łączenia przestrzennego Advanced SieClear spatial compounding i SieClear compounding. Wynikiem tego połączenia technologii jest zdecydowana poprawa wyrazistości granic. •

HD Zoom (powiększenie HD) - funkcja powiększenia o wysokiej gęstości (HD – High Density) zoom umożliwia wizualizację obszaru zainteresowania z wyższą rozdzielczością szczegółów.

Technika wzmocnienia obrazu naczyń Clarify Vascular Enhancement (VE) - technika wzmocnienia obrazu naczyń (VE) Clarify, to działająca w czasie rzeczywistym, adaptacyjna metoda analiz na poziomie piksela zaimplementowana z prostym, oszczędzającym czas interfejsem użytkownika, który zapewnia wiele poziomów doprecyzowania i który umożliwia optymalizację rozdzielczości kontrastowej tkanek i zwiększenie wyrazistości zarówno tkanek, jak i ścian naczyń, zgodnie z preferencjami użytkownika. Technika Clarify VE dostępna jest dla wszystkich głowic skośnych i liniowych.

Obrazowanie panoramiczne SieScape - obrazowanie panoramiczne w skali szarości umożliwiające akwizycję i wyświetlanie obrazów do długości 60 cm i do maksymalnej krzywizny 360°. Opcja dostępna dla wszystkich głowic skośnych i liniowych.

Opcje obrazowania 3D i 4D w czasie rzeczywistym.

Interfejs sygnałów fizjologicznych Physio (EKG). Zawiera niezbędne narzędzia do przeprowadzania badań serca i niektórych naczyń:

 • interfejs fizjologiczny
 • standardowy 3-odprowadzeniowy interfejs EKG
 • dodatkowe wejście dla sygnału EKG
 • funkcja pojedynczego i podwójnego wyzwalania R-Wave
 • wyświetlanie tętna
 • regulowane wzmocnienie i położenie śladu przebiegu na ekranie
 • wybór zewnętrznego sygnału EKG
 • funkcja czynności oddechowej

Obrazowanie echokardiografii wysiłkowej Stress Echo - pakiet Stress Echo zawiera narzędzia do akwizycji bramkowanej sygnałem EKG oraz służące do rejestracji, wyświetlania, wybierania, porównywania, szacowania i archiwizacji danych z wielu cykli pracy serca w różnych fazach echokardiografii wysiłkowej.

Funkcja oceny frakcji wyrzutowej Axius Edge-Assisted Ejection Fraction - szybko i pewnie oblicza objętości lewej komory i frakcje wyrzutu. Usprawnia organizację zadań umożliwiając użytkownikowi wskazanie trzech punktów granicznych do pomiaru, zamiast ręcznego śledzenia obrysu komory. • Wykorzystanie metody Simpsona do obliczeń objętości LV w oparciu o wewnątrzsercowy obrys granic LV.

Automatyczne pomiary położnicze syngo Auto OB - wyposażona jest w innowacyjny algorytm umożliwiający automatyczny pomiar typowych struktur płodu, wymaganych dla biometrii płodu: BPD, HC, AC, FL i HL. Technologia ta zmniejsza różnice pomiarów wykonywanych przez różnych użytkowników i ogranicza liczbę operacji wykonywanych z klawiatury. Wszystkie wyniki pomiarów są zapisywane w sprawozdaniu położniczym.

DICOM 3.0 Connectivity - umożliwia przesyłanie cyfrowych danych poprzez sieć DICOM, w celu wydruku lub archiwizacji. System ACUSON NX2   działa jako użytkownik archiwizacji DICOM Storage Class oraz użytkownik drukowania DICOM Print Class.

 • możliwość podłączenia do systemu archiwizacji i transmisji obrazów (PACS), w celu archiwizacji wszystkich obrazów cyfrowych i dynamicznych sekwencji obrazów, wraz z danymi demograficznymi pacjentów,
 • funkcja zapisu w trakcie badania In-Progress Store,
 • wydruk obrazów w kolorze lub odcieniach szarości na drukarkach DICOM,
 • DICOM Storage Commitment,
 • DICOM Exchange Media - eksportowanie na płyty DVD±R/RW lub CD-R/W,
 • kalibracja DICOM Region Calibration,
 • oprogramowanie SHOWCASE® do przeglądania danych na nośnikach DICOM,
 • baza mediów z różnych nośników zawierająca informacje, na której płycie CD znajduje się badanie pacjenta.

DICOM Modality Worklist - bsługuje zapytania i bezpośrednie pobieranie planu listy zadań pacjentów z systemu informacji szpitalnej/radiologicznej (Hospital/Radiology Information System, HIS/RIS) do systemu NX2  , przy czym ekran „Nowy pacjent” jest automatycznie wypełniany danymi demograficznymi pacjenta.

DICOM Structured Reporting - opcja zapewnia standardową architekturę raportów w celu bezproblemowego transferu pomiarów kardiologicznych do komputerów PC, stacji roboczych oraz systemów archiwizacji będących poza siecią. Opcja DICOM Cardiac Structured Reporting automatycznie przydziela pomiary kardiologiczne do odpowiednich pól w pakiecie zewnętrznego oprogramowania. Ta opcja dostępna jest dla następujących aplikacji:

 • położniczo-ginekologicznej
 • badania układu naczyniowego
 • kardiologicznej

QuikStart opcja QuikStart skraca czas potrzebny na wyłączenie i włączenie systemu umożliwiając systemowi przejście do specjalnego trybu uśpienia. Wyłączanie z trybu gotowości w ciągu 10 sekund; całkowite uruchomienie w ciągu mniej niż 10 sekund, praca w trybie gotowości: > 35 min, całkowite naładowanie: < 180 min.

MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA GŁOWIC:

 • Liniowych, Convex, Micro-Convex, Endo, Phased Array (matrycowych), Convex objętościowych, Endo objętościowych.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

18 lipca 2019

zakup dokonany w sklepie.Obsługa rewelacyjna.POLECAM

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
google-site-verification=l9IbPLi3zzzAsrvbuzENzNVfIjHBhpc1M9_JBIwjOO0
Sklep internetowy Shoper.pl